Genel

Bu bir iş arkadaşı arama yazısıdır

on
17 Aralık 2013

Merak; insanın aklında bilmediği bir yerde konuşlanmış, duyularla gelen semboller üzerinde bağlantılar kurup bir sonraki büyük çerçeveyi arama çabası.

Teknoloji; yaşama yön veren yenilikler silsilesi. Bir sonraki yeni normalin yalın ve yeni hali.

Haber; bilgi veren, ilgi çekme kabiliyetine sahip sözcükler bütünü. Opsiyonel olarak farklı duyulara hitap etmesi için fotoğraf, ses ya da video ile zenginleştirilmiş bilgilendirme aracı.

Araştırmacı; verilen hap bilgiyi hazmedemeyen, o hapı bileşenlerine ayıran, farklı haplardaki farklı bileşenlerle eşleştirme yoluyla kapsayan ve böylece bütüne ulaşabilen canlı türü.

Dosya; merak ve araştırma birlikteliğiyle ortaya çıkarılmış, belirli bir konu hakkında detayları içeren özel yazın türü.

Yazı; gelecekte düşünce yoluyla, ama bugün için sadece parmak ve tuş kombinasyonuyla oluşturulmuş cümleler birlikteliği. Merak, birikim ve araştırma ortaklığıyla hazırlanmış haber ya da dosya formatında sunulan paragraf topluluğu.

Yukarıdaki başlıkları özellikle yazdım. Çünkü aradığım, standart iş ilanlarında yer alan “… fakültesi mezunu, 30 yaşını aşmamış, şu tür şirketlerde çalışmış” gibi kriterler değil. Merak etme duygusunu her zaman içinde barındıran, teknolojinin yalnızca cep telefonu ya da sosyal medyadan ibaret olmadığının farkında olan, araştırmayı seven, yazı yazmasını bilen, haberin kopyala yapıştırdan ibaret olmadığını özümsemiş, e biraz da seyahat seven, tam zamanlı çalışacak bir iş arkadaşı arıyorum. Bu kişi, benimle ve ekipteki diğer arkadaşlarımla birlikte ana odağı teknoloji olan bir platformda birlikte çalışacak. Yeri gelecek bir dosya için fikir alışverişinde bulunacak, bir basın toplantısında ön saflarda yer alıp, bu da sorulmalıydı diyerek sorusunu yöneltecek, alanında en büyük şirketlerin yöneticileriyle birebir muhatap olacak, yurtdışından gelen yöneticilerle röportajlar yapabilecek.

Eğer aradığın kişi ben olabilirim diyorsan, kim olduğunu, daha önce neler yaptığını – tamam, klasik olacak ama kısa bir özgeçmişini – melih@melihcelik.net adresime yolla. Vakit fazla yok. 1 Ocak’ta yola çıkmaya hazırlanıyoruz. Elini çabuk tutsan fena olmaz…

Çok şey mi istiyorsun dediniz? kaliteli bir iş ortaya çıkarmak için hiç de değil…

TAGS
RELATED POSTS