Yazının icadından bu yana çok şey değişti, tarihin sayfaları hızla aktı. Medeniyetler yükseldi, düştü, kimi kayıplara karıştı ve keşfedilmeyi bekliyor.

Değişmeyen tek şey ise önce insanların, daha sonra insanların ve şirketlerin kendini ifade etme mecburiyeti oldu.

Kendime meslek olarak gazeteciliği ve içerik sunmayı seçmemden bu yana da çok şey değişti. Gazeteler, dergiler ve kitaplar varlıklarını sürdürse de ‘içerik’, ciddi bir dönüşümle internetin süzgecinden geçmeye başladı. Yazılı içeriklere görsel alternatifleri eklendi. Fotoğraflarla bir şeyler anlatmak, video çekip meramını dile getirmek daha uzun zaman varlığını sürdürecek.

Kurduğum şirket kapsamında “İçerik Danışmanı” şapkasıyla, hem geleneksel hem de günümüz şartlarına uygun içerik hizmetleri vermeyi sürdürüyorum. Bugüne kadar kendi ismimle yayınlananlar kadar isimsiz yazılarımla da okurlarla ve izleyicilerle buluştum.

Peki, içerik danışmanlığı şapkası altında sizin için neler yapıyorum?

  • Bir yayınsanız, sektör fark etmeksizin haberler, köşe yazıları, analizler ve raporlar hazırlıyorum.
  • Bir şirketseniz, gerek iç gerekse dış iletişiminizde yaptıklarınızı ve yapacaklarınızı anlatmanıza yardımcı oluyorum. Bu kapsamda iç yazışmalar için bültenler, kurumsal dergiler, bloglar hazırlıyor; çalışanlarınızın şirketinizi sahiplenmesi için yollar öneriyorum.
  • Şirketlerin dış dünyaya açıldığı içerik çalışmalarını üstleniyorum. Sektörel bir derginin yöneticinizden talep ettiği röportaj sorularını yanıtlıyor, yeri geldiğinde onların imzasıyla yayınlanan blog ve köşe yazılarını oluşturuyor, yani ‘gölge yazarlık’ yapıyorum.
  • Etkinliklerinizde paylaştığınız yazılı ya da video başarı öykülerini oluşturuyorum. Sizin adınıza Türkiye’nin dört bir yanındaki müşterilerinizi ziyaret ediyor, öykünün hazırlanması amacıyla bilgi toplamak için röportajlar gerçekleştiriyorum. Hazırladığım öykülerin kurumsal kimliğinize uygun bir şekilde tasarlanmasını sağlıyor, size ve müşterilerinize değer katıyorum.
  • Kurumsal tanıtım filmlerinizi senaryosu, fotoğraf ve video çekimi, seslendirme ve animasyonları dahil olmak üzere alanlarında uzmanlaşmış iş ortaklarımla birlikte hazırlıyorum. Onayınız sonrası nihai hale gelen bu videoları hem kendi çalışanlarınıza hem de mevcut ve potansiyel müşterilerinize ulaştırmanız için istediğiniz formatta teslim ediyorum.
  • Eğer global bir şirketseniz, web sitenizin yerelleştirilmesi çalışmalarını yürütüyor, çeviri hizmetlerini gerçekleştiriyorum.

15 yılı aşan profesyonel yazarlık geçmişimde başta teknoloji olmak üzere enerji, sağlık, endüstri, kamu gibi birbirinden oldukça farklı sektörlerdeki şirketler için yüzlerce başarı öyküsü ve çeşitli türlerde içerikler hazırladım. Bunu başarmamda, bulunduğunuz sektörün gerek Türkiye’deki gerekse dünyadaki gündemini düzenli ve sıkı bir şekilde takip etmemin büyük bir faydası olduğunu söylemeliyim. Bu sayede, sizi ve işinizi anlamak için gereken süreyi, benzer hizmetleri alabileceğiniz yerlere göre çok daha kısa tutabiliyorum.

Tanışmak, bugüne kadar yaptıklarım ve yazdıklarım hakkında bilgi almak, size ve işinize nasıl bir değer katabileceğimi görüşmek için aşağıdaki e-posta adresimden ya da LinkedIn profiliminden bana ulaşabilirsiniz.

Görüşmek dileğiyle,
Melih Çelik

E-posta: melih@melihcelik.net
LinkedIn: https://tr.linkedin.com/in/melihcelik

Şirket adresi: Merkez Mah. Hasat Sokak No:52/1 34384 Şişli/İstanbul