Genel

Yenilendik!

on
22 Haziran 2016

Yenilendik derken çoğul konuşuyorum çünkü bu yenilenme hem şu an bu satırları okuduğunuz blogum hem de kurucusu olduğum Dosya Konusu için geçerli. Faraday Yazılım‘dan sevgili Ahmet’in katkılarıyla iki siteye de yeni kıyafetler giydirip tasarımlarını değiştirdik. Altyapı ise yine dünyadaki milyonlarca sitede olduğu gibi WordPress.

Bu yazının bulunduğu kişisel sitemde tasarım dışında iki önemli yenilik göreceksiniz. Biri, üst kısımda linkini görebileceğiniz “İçerik Danışmanlığı” kısmı. Beni tanıyanlar bir süredir artık kendi şirketim üzerinden bu hizmeti veriyorum. Şapkanın altında neler olduğunu bu linkten görebilirsiniz.

İkinci yenilik ise yine sayfanın üst kısmından ulaşabileceğiniz “köşe yazıları” bölümü. Burada hem teknoloji dünyasından hem de gündeme dair farklı konuları bir gazetede yazarmışcasına paylaşacağım.

Dosya Konusu’nun yenilikleri

Yenilenme sürecine girmişken Dosya Konusu’nu da elden geçirmemek olmazdı. Benim temayı seçip siteyi yayına almamın hemen ertesinde Anadolu Ajansı’nın da aynı temayı tercih etmesi, beraberinde temanın farklı versiyonlarıyla çeşitli sitelerde karşılaşmam nedeniyle değiştirmeyi düşünüyordum. İçime sinen tema Themeum tarafından hazırlanan Newedge oldu. Bu site de yine aynı ekibin elinden çıkan Prolog isimli tema, güzel işler çıkartıyorlar incelemenizi tavsiye ederim.

Ahmet’in katkılarıyla her iki sitenin düzenleme ve Türkçe hale getirme çalışmalarını tamamlayıp yeni kıyafetlerine kavuşturduk. Temaların yenilenmesini takiben, Dosya Konusu’nda uzun süredir ara verdiğim dosya girişlerine de başladım. Twitter’ın Londra merkezli Magic Pony isimli yapay zeka şirketini satın almasından hareketle hazırladığım “Londra yapay zekada liderliğe oynuyor” başlıklı yazıyı beğeneceğinizi umuyorum.

Her iki sitede de gözünüze çarpan hataları ya da önerilerinizi bu e-posta adresimden bana ulaştırabilirsiniz. Katkılarınız için şimdiden teşekkürler…

Görüşmek dileğiyle,
Melih Çelik

TAGS
RELATED POSTS